Půjčky pro matky na MD

Napsal admin • Oct 12th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Matky na mateřské dovolené (užívaná zkratka MD) mají často finanční potíže. A často pak využívají různé nebankovní půjčky a úvěry pro matky na MD atd.

Narození miminka

Narození miminka je vždy v rodině krásným okamžikem, na který budeme vzpomínat i za hodně let. S narozením miminka však hodně stoupnou výdaje a naopak klesnou příjmy. Protože matka odejte ze své stále práce a náhradou jí je pouze nízká mateřský příspěvěk. Politici by měly tento mateřský příspěvek dle mě výrazně zvýšit.

Spočítejte si jak na tom finančně jste ?

Před tím, než si budete unáhleně brát jakékoliv půjčky pro matky na MD si spočítejte jak na tom finančně jste. Vemte si papír a nějakou tužku. Na jednu stranu papíru sepište všechny vaše měsíční příjmy. Třeba plat manžel, mateřská, přídavky atd. Na druhou stranu papíru pak sepisujte všechny vaše měsíční výdaje. Sledování měsíčních výdajů bude vyžadovat alespoň měsíční sledování. Ale věnovaný čas, se vám bohatě vrátí. Až budete mít všechno sepsané tak od příjmů odečtěte výdaje a hned vidíte jak na tom momentálně finančně jste.

Půjčky pro matky na MD až jako poslední možnost

Půjčky pro matky na MD by jste měly brát až jako poslední možnost. Raději se zkuste nějakým způsobem uskromnit, tyto půjčky jsou často nevýhodné a dostaly by vás do ještě větších finančních problémů. Můžete zkusit obálkovou metodu, kdy si rozpočíte kolik můžete denně utratit a budete se dle toho strikně řídit.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku